Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 10.02.2013 15:56:15 

Vigia and my best friend

Viginka a něco o ní
 Vigia
 
         Matka:                                                                 Otec:
       Victoria Regia                                                      Lincoln
 
 
Dne 11. Dubna 1989 začal život jedné obyčejné klisny s neobyčejným a pro mne magickým jménem VIGIA .
 
 
Já osobně jsem tuto kobylku poznala 30. dubna 2008. Když jsem se jí podívala do očí, poznala jsem, že je to ta pravá.
  
V té době se o ni starala ještě jiná holka. Jeden den jeji majitelka chtěla jet na vyjíždku a jelikož ta holka neměla čas aby jela na Vigi, zeptala se její majitelka jestli bych s Vigi nechtěla jet já. Samozřejmě, že jsem ráda jela a bylo to s Vigi tehdy dobrá sranda, i přes velké teplo, které ten den vládlo měla Vigi velice dobrou náladu a měla velice na pilno.
 
A v tento den začala jedna veliká éra,  začal nový kousek mého života, začla poznávací doba ve které jsme se poznávaly navzájem.Nebylo to lehké. Začínaly jsme jen procházkami po areále bývalé stáje.
  
Přišel jeden den, den o kterém jsem si myslela, že bude stejný jako jiné.. ze školy domů, převléct se a jet do stáje. Tam si vzít čištění, jít si dozadu do ohrady, vyčistit si Vigi a jít s ní na procházku.Ten den byla Vigi vyjímečně čistá. Takže jsem si vzala jen vodítko a chtěla jsem jít s Vigi na procházku. Vytáhla jsem vigi z ohrady a viděla jsem, jak silně kulhá, z boku to vypadalo, že kulhá na přední, ale holka co tam byla se mnou mi říkala, že kulhá na zadní( teď už vím proč to tak moc dobře věděla, ale nebudu to tady rozebírat).
 
Odvedla jsem Vigi do boxu..no odvedla, ano dovedla ale Vigi tam doskákala po třech, protože ty první dny nemohla na nohu ani stoupnout. Z Viginčenýho okolí nebyl člověk který by se o ni nebál, lidem kteří to zapříčinili to bylo jedno, ale nám určitě nee. Když přijel veterinář, podíval se na nateklou levou zadní podíval se jak Vigi kulhá, prohmatal nožku a měl jasno.. byl to zánět spěnkového kloubu. Musel Vigi nasadit antibiotika. 
Poté nám dcera majitelky řekla, že Vigi běžela a kopla se do hrazení ae více se k tomu nidko nevyjadřoval. Nakonec se však pravda ukázala a zjistilo se, že to nebyla zas až tak chyba Vigi, byla to chyba hloupého člověka, díky kterému se Vigi z tohoto dostávala 2-3 měsíce.. z jednoho kopnutí, z jedné lidské blbosti, jednoho urazu ale za to počáteční veliké bolesti.Každy den jsem s ní chodívala nožku chladit..klidně i 10 x i více krát denně..
  
Minimálně tyden jenom hopsala po třech, pak už na nohu došlapovala ale hodně kulhala. Měsic byla jediná její procházka jen z boxu k hadici tam chvilku postát, když jsem ji nožku chladila a pak zase zpátky.. někdy si u uždibla travičku:-(
Později vigi zvládala i samostatně chodit na chvilku do výběhu ale běhat stále nemohla.. nemohla dělat to co ji nejvíce baví.. nemohla dělat to co chtěla :-( Ale i tuto nástrahu jsme překonaly a šlo se dál...
   
Když se konečně nožka uzdravila dostala jsem povolení na jí jezdit.
 
 
Ale toto je kapitola sama o sobě. Kdo ví, ten ví jak tto bylo a co bylo :-) A kdo neví?? tak neví a ani se to nedozví.
Potomci:
 
 
Valmont Gallant h 1996 O:Donegal (IRE)  Bylo mi řečeno, že Valmont umřel na dostizích, prý zlomenina nohy.
 
 
Vaja k 1999 O: I Shall Stay (USA)  S p. Majitelkou Váji si dopisuju, Vája se má dobře a touto dobou už by měla mít hžíbátko
 
 
 Vája..(Fotka od: Majitelka Váji)
 Virgill- Viginčen vnuk( M: Vája O: Minerál Fotka: Majitelka Váji)
 
Vespasianus h 2000 O: I Shall Stay (USA)  K Vespikovi jsem se zatím moc nedopátrala. Ani p. Derych už nevi kde je
 
 
Velen h 2001 O: Tahasun (IRE)  Velenek se má určitě moc dobře, píšu si s paní která ho jezdila, teď ho má její bývalí přítel.
 
 Velen(fotka je půjčená  ze stránky www.dabblen.rajce.idnes.cz
 
Nyní jsme s Vigi ve stáji, která se nachází ve Štarnově, spolu s námi je tu majitelka stáje Kačka a její Greyča a druhý majitel Vladan se svojí princeznou Glorinkou,s němi je zde  Pavlinka která jezdí vyjíždky většinou na Grejčovi.
A Toto jsme my:
 Kačka s Grejdym
 
 Vladan s Glorinkou
 
 Pajinka s Glorinkou
 
 Já s Viginkou
 
 
 
TOPlist